• Meltem KINACI, PCC
    20 yıla yakın kurumsal iş yaşamı süresince tüm görevlerinde takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik ve yenilik değerleriyle, iş arkadaşları ve yönettiği ekiplerinin gelişimine katkıda bulunmak ve liderlik özelliklerini güçlendirmek üzere destek verdikten sonra 2013’ten itibaren edindiği deneyimlerini tüm bunları firmalarda bireylerin ve ekiplerin verimliliği ve bağlılığını arttırmak için yönetici koçluğu, proje fasilitasyonluğu ve ilişki sistemleri yönetimi çalışmalarına odaklanmak üzere yeni bir başlangıç yaptı.  Bu yepyeni yolculuğa çıkmadan önce 2011’de ICF (International Coach Federation) tarafından onaylı dünyanın önde gelen koçluk okullarından Adler International Learning Central Europe’dan koçluk eğitimlerini tamamladı. Bu eğitiminden itibaren çalıştığı Hewlett Packard’da iç koçu olmanın yanı sıra, diğer firmalarda üst ve orta düzey yöneticilere koçluk yapmaya başladı. 
  • 2012’de Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC-CRR GLOBAL) ve Team Coaching Intensive (TCI) programını tamamlayıp, Team Diagnostic Authorised Facilitator olarak bireysel ve yönetici koçluklarına ek olarak ekiplerde ilişki yönetimi uygulamalarına odaklandı.  1989 yılında FMV Özel Işık Lisesi Nişantaşı Kampüsünden mezun olarak, lisans derecesini 1993’te İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi'nden aldı.  1994'te Koç Holding Yönetim Bilgi Sistemleri Grubunda, Holding grup firmalarında süreç analizi ve aktiviteye dayalı maliyet yönetimi projelerinde çalışarak iş hayatına adım attı. 
  • 1997'de HP Türkiye'ye Son Kullanıcı ve Ticari Ürünler Pazarlama, İletişim ve Basınla İlişkiler Yöneticisi olarak katıldı.  2001'de HP Türkiye’de ilklerden biri olarak Global e-Devlet ekibinde Pazarlama ve İletişim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı.  2002'de yaklaşık 5 yıl CEE ve MEMA (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika) bölgesindeki 99 ülkenin Üretim ve Telekomünikasyon Sektör Çözümleri Stratejik Pazarlama ve İletişim Yöneticiliğini, sonraki 1,5 yıl süresince de aynı bölgede Kurumsal ve KOBİ Pazarlama İletişim Bölge Yöneticiliği yaptı.  2008'de başladığı HP Türkiye Kurumsal Pazarlama, Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yöneticisi görevinde 2,5 yıl kadar çalıştıktan sonra 2010'da HP MEMA (Orta Doğu, Akdeniz, Afrika) bölgesi Yazılım Pazarlama Direktörlüğü görevine geçerek Ocak 2013'e kadar çalıştı.  2016’da Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlayan evli ve 2 çocuk annesi, Per Aura Kurucusu ve GoodWill Koçluk Mentorluk Programı Kurucusu, EMCC ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi ve PCC akredite koçudur. 

Ekip

Ekibimiz

Gülsün ALPAN

“George Mason Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1999’da mezun oldu. 18 yılı aşkın Amerika merkezli uluslararası firmalarda moda endüstrisinde moda uzmanlığı yaptı. Farklı firmalarda kurumsal ve saha ekiplerini yönetmenin yanı sıra, birden fazla markayı denetleyen Avrupa markalarının Amerika’daki Marka Müdürü rolüyle çalıştı. Son 7 yıldır İstanbul'da yapmakta olduğu bağımsız Marka Danışmanlığı görevini, ICF onaylı koçluk eğitimini tamamlayarak, bireylerin veya şirketlerin kişisel ve mesleki yaşamlarında kısa ve uzun vadeli hedeflere ulaşmalarına yönelik koçluk ve mentorluk yaparak devam etmekte.“

Zeynep FERCAN HAMAMCI

“2002 yılında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği’nden mezun oldu. İş yaşamına Granitaş’ta Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2005 yılında Porter Novelli’nin Türkiye Temsilcisi Marjinal Halkla İlişkiler şirketinde pazarlama ve reklam alanında görev aldı. 2006 yılında Brown Forman’da Jack Daniel’s Marka Müdürü olarak FMCG sektörüne geçti. Bu süre içerisindeki başarısı “Global Altın Madalya” ile taçlandırıldı. 2008 yılından itibaren, Kategori Marka Müdürü olarak farklı markaların stratejik plan ve pazarlama yönetimi gerçekleştirdi. Aynı dönemde Harvard Üniversitesi’nde Dijital Pazarlama eğitimine katılarak, sertifika aldı. 2010 yılında Koç Holding Grup Şirketi Bilkom’da pazarlama departmanında Apple kariyerine devam etti. Halen Bilkom’da, Apple Ürün Müdürü olarak çalışmaktadır. Kısa bir süre önce ICF onaylı koçluk eğitimini tamamlayıp, iş yaşamı ve yönetici becerilerine sertifikalı bir koçluk ve mentorluk rolünü ekledi. Kurumsal hayatının yanı sıra, bireylere ve firma çalışanlarına, deneyim ve eğitimi ile kişisel ve mesleki yaşamlarında kısa ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmaları için destek vererek koçluğuna devam etmektedir.”

Fatma MIDIK

“2004 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı sene kurumsal şirketler için Bilgi Güvenliği Altyapısı projeleri yapan lokal bir firmada Satış Yönetcisi olarak iş hayatına adım attı. 2007 yılında IBM Türkiye’de Global Teknoloji Hizmetleri bölümünde çalışmaya başlayarak ilk uluslararası firma deneyimini kazandı. Sonrasında HP Türkiye ve Microsoft Türkiye’de farklı satış rollerinde çalışarak sektördeki 15 yılını geride bıraktı. Kariyerine verdiği arayı fırsata çevirerek uzun zamandır ilgilendiği ve uzmanlaşmak istediği Koçluk eğitimini 2019 yılında aldı. İş yaşamı boyunca müşterileriyle ve iş yaptığı kişilerle kurduğu güven tabanlı ilişkileri önceliğine alarak, bunun getirdiği avantaj ile satış, iş geliştirme, kanal yönetimi ve iletişim alanlarında fark yaratmıştır.